Rekrutacja on-line

Z zagadnień językoznawstwa kryminalistycznego

 

 

Antoni Feluś

 

Z zagadnień językoznawstwa kryminalistycznego

 

Miejsce i rok wydania: Poznań 2011

Wydanie: pierwsze

Objętość: s. 244

Format: 145x205mm

Oprawa: miękka

ISBN 978-83-60038-25-3

Cena: 28,35 zł

 

 

Ze wstępu AutoraWydanie pierwsze niniejszej publikacji, zatytułowane Identyfikacja kryminalistyczna na podstawie języka pisanego, do którego powstania w znacznej mierze przyczynił się ówczesny dyrektor Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, Aleksander Głazek, rozeszło się bardzo szybko. Od czasu jego ukazania się upłynęło już kilka lat i wejście w posiadanie egzemplarza tej książki stało się niemożliwe. Również z inspiracji dyrektora Głazka zrodził się zamysł nie tylko wznowienia opublikowanej w roku 2000 monografii, ale także jej wzbogacenia i poszerzenia o te zagadnienia, które dla badań kryminalistycznych – niezależnie od ich przedmiotu – mają pierwszorzędne znaczenie, kiedy chce się dokonać identyfikacji ujawnionych i zabezpieczonych podczas oględzin śladów, tych „niemych świadków zdarzenia”, jak przed laty wyraził się o nich Edmund Locard, rozumiejąc ich pełną wartość wykrywczą i dowodową w każdym procesie sądowym.

 

Miło nam poinformować, że książka Z zagadnień językoznawstwa kryminalistycznego zwyciężyła w XIII Edycji Konkursu im. prof. T. Hanauska na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki w kategorii „prace monograficzne”.

Więcej informacji

 

 

Do pobrania:

Spis treści

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu