Rekrutacja on-line

Tajemniczy dwór

 

 

Janusz Atlas, Janusz Musiał

 

Tajemniczy dwór

 

Miejsce i rok wydania: Poznań 2009

Wydanie: drugie

Objętość: s. 152

Format: 125x176mm

Oprawa: twarda

ISBN 978-83-60038-07-9

Cena: 26,25 zł

 

 

Ze wstępu AutorówPublikacja, która trafia do rąk Czytelników, pisana była bez ambicji naukowych, chociaż w naukowej oficynie wydawniczej ukazała się drukiem. Jest to opowieść o pewnym szczególnym, jedynym tego rodzaju miejscu na mapie, przedstawianym z powodów głównie sentymentalnych. To jakby trochę kaprys autorów, pragnących swą nieuleczalną pasję przenieść na osoby do tej pory niewtajemniczone. Albowiem zespół pałacowo-parkowy Chwaliszewo na Pałukach kilka kilometrów od Kcyni, kryje w swoich murach i okalających je drzewach ogrom tajemnic, a właściwie cały jest jedną wielką tajemnicą.

[…] Ma to być ośrodek wymiany intrygujących myśli, oryginalnych pomysłów i ważnych odkryć. Realizacja tych zamierzeń stała się możliwa między innymi dzięki towarzyszącej Chwaliszewu, nieprzerwanie od prawie dwustu lat, Historii, o czym też jest ta książeczka. Przecież nie gdzie indziej, a właśnie tam, jak w soczewce skupiały się wszelkie wzniosłe i trudne losy Polaków. Bywało bogato i radośnie, ale również – może nawet częściej – biednie i groźnie.

Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie WSPiA, miejsce to – od dawna pozbawione opieki – rozsypałoby się ze starości i zarosło perzem. Na szczęście jednak ponownie staje się ważnym punktem na mapie, bezbłędnie odnajdywanym przez wszystkich tych, którzy wiedzą już, czym Chwaliszewo było, czym może się stać i czym z pewnością będzie w przyszłości. Stało się to możliwe dzięki dobrej woli i współdziałaniu znacznej grupy osób – tych wszystkich, którzy mogą o sobie myśleć i mówić jako o rodzinie Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji. I głównie z myślą o nich napisany został Tajemniczy dwór.

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji