Rekrutacja on-line

Przydatki skóry

 

 

Wiesław H. Trzeciak (red.)

 

Przydatki skóry

 

Miejsce i rok wydania: Poznań 2010

Wydanie: pierwsze

Objętość: s. 116

Format: 165x240mm

Oprawa: miękka

ISBN 978-83-60038-19-2

Cena: 19,95 zł

 

 

Ze wstępu prof. dr hab. Jerzego BowszycaMonografia Przydatki skóry obejmuje pięć opracowań i przedstawia morfologię, fizjologię i fizjopatologię przydatków skóry z odniesieniami do chorób ogólnorozwojowych, a także do najczęściej występujących chorób skóry. Szkice te uwzględniają najnowsze badania zarówno z dziedziny nauk teoretycznych: anatomii, fizjologii, histologii, patologii ogólnej i immunologii czy immunochemii i immunogenetyki, jak i medycyny klinicznej. Wagę monografii podnosi fakt, że została ona opracowana przez wykwalifikowanych specjalistów – zarówno teoretyków, jak i praktyków, zajmujących się tymi problemami od lat i tworzących wokół siebie małe „szkoły dermatologiczne”, które wychowują i specjalizują w tych dziedzinach młode kadry.

Treść monografii, uwzględniająca też największe osiągnięcia tak młodej nauki, jaką jest kosmetologia, stanowić ma pomost pomiędzy medycyną ogólną, dermatologią i kosmetyką praktyczną. Przydatki skóry, a więc: włosy, paznokcie, gruczoły łojowe i gruczoły potowe ekrynowe i apokrynowe, bezpośrednio lub pośrednio stanowią przedmiot zainteresowania kosmetologii i kosmetyki praktycznej. Z tego też powodu, jak również ze względu na brak jak dotychczas tego rodzaju opracowań na rynku księgarskim, należy przyklasnąć tej inicjatywie Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu i polecić tę monografię kosmetyczkom, kosmetologom i dermatologom, a także lekarzom – ogólnym i reprezentującym różne specjalizacje – oraz studentom wyżej wymienionych kierunków.

 

 

Do pobrania:

Spis treści

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji