Rekrutacja on-line

Podstawy fizjoterapii w chirurgii

 

 

Adam Jacyna-Onyszkiewicz, Adam Wesołowski

 

Podstawy fizjoterapii w chirurgii

 

Miejsce i rok wydania: Poznań 2011

Wydanie: pierwsze

Objętość: s. 82

Format: 148x210mm

Oprawa: miękka

ISBN 978-83-60038-22-2

Cena: 13,65 zł

 

 

 

 

 

Od Autorów Fizjoterapeuta jest bardzo ważnym partnerem chirurga w procesie leczenia chorych, a fizjoterapia na oddziale chirurgicznym odgrywa niezwykle istotną rolę. Właściwie dobrane i regularnie wykonywane ćwiczenia pomagają zapobiegać powikłaniom pooperacyjnym i wpływają na podtrzymanie ogólnej kondycji chorych, przygotowując ich do większych obciążeń fizycznych, które pojawią się z chwilą, kiedy będą oni pionizowani i rozpoczną chodzenie.

W ciągu ostatnich lat obserwujemy niebywały postęp w operacyjnym leczeniu złamań, z którym łączy się, w sposób oczywisty, inne podejście do rehabilitacji tych chorych. Wzrasta tym samym potrzeba odpowiedniej literatury, która pomogłaby wybierać optymalne metody fizjoterapii i unikać niebezpiecznych dla pacjenta błędów. Skrypt niniejszy, przygotowany przez zespół lekarza chirurga i fizjoterapeuty z długoletnim stażem pracy na wieloprofilowym oddziale chirurgicznym, przedstawia w zwięzłej formie podstawowe i aktualne informacje niezbędne dla fizjoterapeuty zamierzającego pracować na oddziale chirurgicznym. Z recenzji dra n. med. Błażeja Ciesielczyka Autorzy w przystępnej i zwięzłej formie przedstawili zakres wiedzy, którą powinien posiadać fizjoterapeuta pracujący na oddziale chirurgicznym. Skrypt został podzielony na 10 rozdziałów, pierwsze traktują o zadaniach fizjoterapeuty […] oraz omawiają podstawowe pojęcia i terminologię stosowaną na oddziale chirurgicznym, zgodnie z założeniem, że fizjoterapeuta musi w prosty sposób komunikować się z lekarzami. Dużą uwagę zwrócono na rolę fizjoterapeuty w zapobieganiu najczęstszym powikłaniom zagrażającym chorym na oddziale: zakrzepicy żylnej, odleżynom i powikłaniom płucnym.

Uważam pracę za bardzo wartościową i bardzo przydatną w nauczaniu fizjoterapii zarówno studentów, jak i osób chcących dokształcić się w tych zagadnieniach.

 

 

Do pobrania:

Spis treści

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu