Rekrutacja on-line

Mediacja i arbitraż zagadnienia praktyczne

 

 

Rafał Wojciechowski (red.)

 

Mediacja i arbitraż – zagadnienia praktyczne

 

Miejsce i rok wydania: Poznań 2013

Wydanie: pierwsze

Objętość: s. 178

Format: 170x240mm

Oprawa: miękka

ISBN 978-83-60038-48-2

Cena: 33 zł

 

 

Ze wstępu dra Rafała WojciechowskiegoMediacja i arbitraż stanowią dwa podstawowe sposoby rozwiązywania sporów, alternatywę wobec ich rozstrzygania przez sądownictwo państwowe. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu zarówno naukowców, jak i praktyków, w ostatnich latach coraz więcej mówi się i pisze o tych sposobach. Jednak do pełnej ich popularyzacji pozostała do przebycia jeszcze długa droga. Wydaje się bowiem, że w środowisku prawniczym nadal brakuje wiedzy na temat funkcjonowania mediacji i arbitrażu. W związku z tym konieczne jest promowanie tych alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów, szczególnie wśród studentów i młodych prawników. Prezentowana publikacja stanowi jedną z prób wyjścia naprzeciw temu postulatowi.

Zebrane w tomie artykuły ukazują wielowątkowe podejście do tematyki mediacji i arbitrażu. Autorami artykułów są przedstawiciele środowiska naukowego, zarówno doświadczeni, jak i dopiero rozpoczynający swoją pracę naukową, wybitni praktycy – adwokaci i radcowie prawni – reprezentujący Polskę i Niemcy, a także arbitrzy sądów polubownych i mediatorzy.

 

 

Do pobrania:

Spis treści

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji