Rekrutacja on-line

Mediacja i arbitraż, tom drugi: wybrane zagadnienia

 

 

Dorota Czura-Kalinowska (red.)

 

Mediacja i arbitrażtom drugi: wybrane zagadnienia

 

Miejsce i rok wydania: Poznań 2010

Wydanie: pierwsze

Objętość: s. 136

Format: 170x240mm

Oprawa: miękka

ISBN 978-83-60038-15-4

Cena: 26,25 zł

 

 

Ze wstępu dr Doroty Czura-KalinowskiejPublikacja jest zbiorem nadesłanych artykułów z zakresu problematyki mediacji i arbitrażu. Kolejność prezentowanych zagadnień nie jest przypadkowa, a wynika z przyjętego założenia, iż rozważania dotyczące polubownych metod rozstrzygania sporów powinny zapoczątkować artykuły dotyczące mediacji, bowiem poddanie sporu pod rozstrzygnięcie sądu (polubownego albo powszechnego) powinno być rozważane jako ostateczność, gdy konfliktu pomiędzy przedsiębiorcami nie można w inny sposób zakończyć.

Po omówieniu tematyki związanej z mediacją, przedstawiona została szeroko rozumiana problematyka arbitrażu, w zakresie której znalazły się opracowania odnoszące się do początków arbitrażu w Polsce (Sąd Polubowny przy Izbie Bawełny w Gdyni), opracowania dotyczące bieżącej sytuacji oraz perspektyw rozwoju sądownictwa polubownego w Polsce, jak i rozważania poruszające zagadnienia proceduralne związane z postępowaniem arbitrażowym, w tym również w kontekście arbitrażu międzynarodowego.

Niniejszą publikację wieńczą rozważania na temat wpływu alternatywnych metod rozstrzygania sporów na bezpieczeństwo w działalności gospodarczej, ukazujące kolejny aspekt jakże bogatej problematyki mediacji i arbitrażu.

 

 

Do pobrania:

Spis treści

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji