Rekrutacja on-line

Czas oczekiwania

 

 

Antonio D’Andrea

 

Czas oczekiwania

Jak przeżywają oczekiwanie na adopcję: dziecko, para małżeńska, profesjonaliści?

 

Tłumaczenie: Hanna Michalska

 

Miejsce i rok wydania: Poznań 2010

Wydanie: pierwsze

Objętość: s. 110

Format: 145x205mm

Oprawa: miękka

ISBN 978-83-60038-14-7

Cena: 26,25 zł

 

 

Z adopcją dziecka jest jak z wybieraniem się w podróż: by osiągnąć sukces, trzeba poświęcić czas na przygotowania. W procesie adopcji czasem tym jest „czas oczekiwania” — okres, który rozpoczyna się od podjęcia decyzji przez parę małżeńską i trwa do spotkania z dzieckiem.

W pierwszej części tej wyjątkowej książki zawarte jest opowiadanie o Martynie, pewnej sześcioletniej dziewczynce, która oczekuje na bycie zaadoptowaną. W opowieści tej spotyka ona życzliwego dorosłego — Konstruktora Mostów, który pomaga jej w wyrażeniu swoich niepokojów, obaw, wyobrażeń, marzeń i oczekiwań. Przekaz wyrażony przez Martynę to zaproszenie przyszłych rodziców do przekształcenia „czasu oczekiwania” w proces dojrzewania i wzrostu ich samych oraz całego ich systemu rodzinnego.

W drugiej części książki tematem analizy systemowej stają się wszyscy ci, którzy uczestniczą w „czasie oczekiwania”:

  • dzieci ze swoją przeszłością i swoim pragnieniem ponownego rozpoczęcia doświadczania bycia czyimś dzieckiem,
  • rodzice, którzy muszą nauczyć się opieki nad dzieckiem urodzonym przez innych i z którym tworzyć będą nową rodzinę,
  • profesjonaliści, którzy pomagają parze małżeńskiej w radzeniu sobie z własnym cierpieniem i w ożywieniu autentycznego pragnienia bycia rodzicem. Książka pomaga zrozumieć specyfikę doświadczenia adopcyjnego i świadomego zmierzenia się z nim.

 

Antonio D’Andrea — psycholog i psychoterapeuta rodzinny. Od niemal 25 lat pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego w Formia, gdzie kieruje Poradnią Terapii Rodzin. Współpracuje z Sądem dla Nieletnich w Rzymie, udzielając konsultacji i dokonując weryfikacji par małżeńskich starających się o adopcję. Pracownik dydaktyczny Akademii Psychoterapii Rodzin w Rzymie. Autor licznych artykułów na temat adopcji.

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji