Informacje
Wydział Nauk Prawnych i Społecznych
Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji
im. Mieszka I w Poznaniu
Szanowni Państwo,
Studenci Kierunku:
Prawo jednolite studia magisterskie
rok IV
WSPiA
Szanowni Państwo,
Przypominamy o obowiązku odbycia na IV roku studiów praktyki zawodowej w wymiarze 3 tygodni, tj. 75 godzin.
Praktyka zawodowa, określona efektami kształcenia, stanowi integralną część procesu kształcenia na kierunku: Prawo.
Praktykom zawodowym przypisane są 3 punkty ECTS.
Organizacją praktyki zawodowej zajmuje się Uczelniane Biuro Karier, które zabezpiecza ją od strony techniczno-organizacyjnej.
Organizacja praktyki zawodowej:
- Studenci odbywają praktykę zawodową w miejscu i terminie uzgodnionym z Uczelnianym Biurem Karier.
- Student ma obowiązek złożenia w Uczelnianym Biurze Karier w terminie co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem praktyki zawodowej wniosku w sprawie praktyki, ze wskazaniem instytucji, w której będzie realizowana praktyka zawodowa.
- Jeżeli instytucja organizująca praktykę zawodową nie podpisała z Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu umowy o współpracy, student jest zobligowany dołączyć do wniosku w sprawie praktyki zaakceptowany przez instytucję przyjmująca na praktykę zawodową projekt umowy, udostępniony przez Uczelniane Biuro Karier. Zawarcie umowy pomiędzy Uczelnią i instytucją przyjmującą na praktykę zawodową jest obligatoryjne.
- Student może realizować praktykę zawodową po uprzednim otrzymaniu w Uczelnianym Biurze Karier skierowania na praktykę, podpisanego przez Pełnomocnika Rektora ds. Praktyk Studenckich, wraz z kopią umowy zawartej między Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu a instytucją organizującą praktykę zawodową.
- Student rozpoczynający praktykę zawodową jest zobowiązany zaopatrzyć się w „Dziennik Praktyk”, dostępny na stronie internetowej Uczelni.
Procedura realizacji praktyki zawodowej:
KROK 1: Uczelniane Biuro Karier, pok. 18, ul. Bułgarska 55 (oświadczenie o przyjęciu na praktykę zawodową, umowa o praktykę z daną instytucją i skierowanie na praktykę),
KROK 2: zaopatrzenie się w „Dziennik praktyk” (dostępny w Bibliotece WSPiA, ul. Bułgarska 55, budynek C lub na stronie internetowej Wydziału Nauk Prawnych i Społecznych WSPiA – zakładka „Pliki do pobrania”),
KROK 3: zapoznanie się z „Programem praktyk na kierunku: Prawo i „Regulaminem praktyk zawodowych” (dostępne na stronie internetowej Wydziału Nauk Prawnych i Społecznych WSPiA – zakładka „Pliki do pobrania”),
KROK 4: uzupełnienie „Dziennika Praktyk” (pieczątka Uczelni uzupełniana przez Dziekana Wydziału w momencie zaliczania praktyki zawodowej),
KROK 5: przedłożenie Dziekanowi Wydziału Nauk Prawnych i Społecznych dokumentacji z odbycia praktyki, tj.:
- Skierowania na praktykę
- Umowy o praktykę z daną instytucją
- Uzupełnionego „Dziennika praktyk”
Zaliczenie praktyki zawodowej wymaga wpisu do indeksu (uzupełnienie strony 82 indeksu poprzez podanie nazwy Pracodawcy, roku akademickiego i czasu trwania praktyki zawodowej) oraz kartę okresowych osiągnięć studenta.
Zaliczenie praktyki zawodowej stanowi warunek uzyskania zaliczenia VIII semestru.
W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się – za zgodą Dziekana lub Pełnomocnika Dziekana ds. Praktyk Studenckich – warunkowe przesunięcie praktyki zawodowej na następny rok akademicki.
W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą w godzinach dyżurów Dziekana i Prodziekanów Wydziału.