Rekrutacja

Dlaczego?

Boisz się?

 

Biorąc udział w Programie Erasmus+ nigdy nie jesteś sam/a.  Przed wyjazdem możesz skonsultować się z koordynatorem, przeczytać relacje z pobytu innych studentów którzy wzięli udział w programie w przeszłości. W trakcie wyjazdu będziesz w takiej samej sytuacji jak inni zagraniczni studenci na goszczącej cię uczelni i ta społeczność będzie dzielić wspólne radości i wyzwania. Po przyjeździe do Polski WSPiA pomoże ci skontaktować się z innymi studentami mającymi podobne odczucia dotyczące życia po Erasmusie lub ze studentami zagranicznymi biorącymi udział w tym programie w Polsce.

 

Nie bój się, zmień swoje życie i otwórz swój umysł!

 

Problemy?

 

Zagraniczny wyjazd jest jedną wielką przygodą. Wszystko jest nowe, nieznane i inspirujące. Czasem zdarzają się drobne komplikacje ale przez ich przezwyciężanie stajesz się silniejszą osobą. Kiedy studenci wracają z wyjazdu inaczej patrzą na świat. Są bardziej dorośli, niezależni i pewni siebie.

 

Przekonaj się sam!

 

Obcy ludzie?

 

Podróż i życie zagranicą zbliża ludzi. Uczestnicy maja podobne wyzwania i radości i często zawierają znajomości z osobami na miejscu które przeradzają się w przyjaźnie lub związki trwające całe życie.  Odkryjesz nowe miejsca i doświadczysz wielu wspaniałych niezapomnianych chwil.

 

Zakochaj się w obywatelach świata!

 

Chcesz się włączyć?

 

Poznasz różne systemy kształcenia i podejścia do nauczania.

 

Jest to szalenie inspirujące!

 

Du ju spik inglysz?

 

Większość uczelni goszczących prowadzi zajęcia w języku angielskim jak obcym. Będziesz na zajęciach z innymi studentami dla których macierzysty język to nie język angielski. W ciągu kilku tygodni interakcji w j. angielskim twoje postępy będą szybsze i lepsze niż kiedykolwiek przedtem.

 

Yes, indeed!

 

Co to jest Erasmus+? 

 

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy:  „Uczenie się przez całe życie” (oraz jego programy sektorowe – Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), akcję Jean Monnet, program „Młodzież w działaniu” oraz pięć innych programów (m.in. Erasmus Mundus i Tempus). Po raz pierwszy w historii programów edukacyjnych UE, wspierane będą również inicjatywy związane ze sportem. Realizacja programu zaplanowana jest na siedem lat, czyli do roku 2020.

 

W praktyce program Erasmus+ umożliwia zagraniczną mobilność – wyjazdy w celach edukacyjnych (np. podjęcia studiów, odbycia praktyki, szkoleń lub zaangażowania się w wolontariat) uczniów, studentów, kadry edukacyjnej i pracowników młodzieżowych oraz wspiera budowę partnerstw pomiędzy uniwersytetami, szkołami wyższymi i średnimi, przedsiębiorstwami i organizacjami non-profit  na rzecz wzmacniania innowacyjności i budowania wiedzy.

 

Program Erasmus + jest otwarty dla następujących krajów: 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa EFTA/EOG: Islandia, Liechtenstein, Norwegia; państwa kandydujące do UE: Turcja, była jugosłowiańska republika Macedonii. Niektóre działania programu Erasmus+ są ponadto otwarte dla organizacji z państw partnerskich.

 

Zmieniaj życie i otwieraj umysł!

 

Relacje studentów wracających z Erasmusa

 

Relacja I. - zostanie opublikowana wkrótce

 

Było warto!

 

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji