Rekrutacja on-line

Savoir Vivre w bibliotece

„Cóż warte prawa bez obyczajów?”

Jako studenci macie prawo do pomocy przy korzystaniu z zasobów Biblioteki, rzetelnej informacji oraz przyjaznej atmosfery. Jednak my także mamy pewne wymagania w stosunku do Was.

Opracowałyśmy, więc podręczny, biblioteczny Savoir Vivre, aby ułatwić nam wszystkim współpracę.

 

 

  • Nie od dziś wiadomo, iż w miejscu takim jak biblioteka obowiązuje cisza. Oczywiście nie każemy Wam milczeć jak grób, gdy tylko przekroczycie nasze skromne progi. Jednak przekrzykiwanie się, głośne rozmowy itp. to zachowania całkowicie nie na miejscu. Apelujemy, więc do Was – bądźcie cichutko, a inni będą Wam wdzięczni.

 

  • Rozmawianie przez telefon komórkowy na terenie biblioteki = kolejne niedopuszczalne zachowanie. Jeżeli odczuwasz palącą potrzebę konwersacji z osobą po drugiej stronie słuchawki  - wyjdź na korytarz.

 

  • W czytelni oddajemy do Waszej dyspozycji piętnaście komputerów, przy których możecie spokojnie pracować. W zamian oczekujemy jedynie, iż  chcąc skorzystać z jednego z nich, złożycie swój podpis w Księdze Odwiedzin, a po skończonej pracy wyłączycie go i zasuniecie za sobą krzesło. Proste, prawda? Mała rzecz, a cieszy Panie bibliotekarki.

 

  • Jedzenie to jedna z największych życiowych przyjemności, żeby, więc należycie się nim delektować udajcie się do bufetu. Spożywanie posiłków w obrębie czytelni,  może skutkować „utratą języka w ustach”.

 

  • Chęć dokonania wydruku z komputera za każdym razem zgłaszaj bibliotekarzowi dyżurnemu. Powinieneś o tym pamiętać szczególnie, gdy jest kolejka do ksero. Drukarka i kserokopiarka to jedna maszyna, a wykonywanie dwóch funkcji na raz to dla niej stanowczo za dużo.

 

  • Pamiętajcie – siada się na krześle, nie na stole.

 

  • Kopiowanie ściąg w bibliotece jest nieetyczne.   NIE  PRZYGOTOWUJCIE ich w BIBLIOTECE!

 

  • Trzy magiczne słowa – proszę, dziękuję, przepraszam. Proste wyrażenia, jakże trudne chwilami do wymówienia, a potrafiące wiele zdziałać.

 

 

I to by było na tyle. Niczego więcej nie potrzeba.

Może jeszcze tylko odrobiny  uśmiechu.

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu