Rekrutacja on-line

O nas i nie tylko

Biblioteka. Cisza? Nuda? Regały zapełnione książkami. Stosy książek. Starych, nowych. Pachnących świeżą farba drukarską lub rozsypujących się za dotknięciem jednego paluszka.

 

Za biurkiem króluje PANI BIBLIOTEKARKA! Szary pulowerek, okulary zsunięte na koniuszek nosa, zaczytana w najnowszym wydaniu…. Wysokich Obcasów!

 

I niech nikt nie waży się jej przeszkadzać, bo „molem książkowym” poszczuje!

 

Stereotyp biblioteki? Być może, ale z Biblioteką WSPiA łączą go jedynie szeregi regałów wypełnionych książkami.

 

Tutaj, Wasze PANIE BIBLIOTEKARKI, jedne wyposażone w okulary inne nie, z odpowiedzialnością, poczuciem humoru, sympatią do odwiedzających, gromadzą książki, udzielają informacji, służą radą i pomocą w odnajdywaniu potrzebnej literatury do pisanych w toku studiów prac.

 

Zbiory biblioteczne gromadzone są zgodnie z profilem i potrzebami uczelni. Ich zakres tematyczny obejmuje nauki humanistyczne i medyczne – począwszy od filozofii, religii, oświaty, poprzez politykę, prawo, kosmetologię, fizjoterapię i wychowanie fizyczne, na medycynie skończywszy.

 

W miarę potrzeb i możliwości systematycznie poszerzany jest księgozbiór o tytuły zalecane na danym wydziale i kierunku. Wszystkich, wykładowców, studentów, pracowników zapraszamy do współpracy w zakresie gromadzenia. Za pośrednictwem arkusza zamówień na stronie WWW biblioteki można zgłosić własne propozycje zakupu.

 

Organizowane dla „pierwszaków” szkolenia biblioteczne mają ułatwić „poruszanie się” w świecie bibliotek wirtualnych i tradycyjnych.

 

Naszym celem jest stworzenie ośrodka informacji naukowej, miejsca nowoczesnego i przyjaznego czytelnikowi. Rozwijamy bibliotekę wirtualną- katalog on-line, bazy pełnotekstowe i bibliograficzne, a także stronę internetową.

 

W bibliotece znajduje się 15 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i możliwością wydruku. Na miejscu w czytelni można skopiować notatki lub fragmenty książek.

 

DRODZY CZYTELNICY, biblioteka rządzi się swoimi prawami – (patrz regulamin)- którym, chcąc nie chcąc, musicie się podporządkować. Jednak WY macie prawo wymagać od nas rzetelnej informacji, szkolenia w zakresie korzystania z zasobów bibliotek i atmosfery sprzyjającej pochłanianiu wiedzy.

 

 

Wasze Bibliotekarki

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji