Rekrutacja on-line

Natalia Madaj

 

 

kierunek studiów: pedagogika

dyscyplina sportowa: wioślarstwo

hobby: sport, podróże

rodzinna miejscowość: Szydłowo

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

► Mistrzostwo świata juniorów 1x, Amsterdam 2006

► Młodzieżowe wicemistrzostwo świata na 1x, Glasgow 2007

► Brązowy medal na młodzieżowych Mistrzostwach Świata na 2x, Brandenburg 2008

► Wicemistrzostwo Europy Seniorów 2x, Ateny 2008

► Akademickie Mistrzostwo Świata na 2x, Belgrad 2008

► Wicemistrzostwo Europy Seniorów na 2x, Brześć 2009

► Wicemistrzostwo Europy Seniorów na 4x, Plovdiv 2011

► Wicemistrzostwo Europy Seniorów na 4x, Varese 2012

► 8. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich, Londyn 2012, 4x

► Wielokrotna Mistrzyni Polski

 

WYWIAD:

 

Skąd wzięły się Twoje zainteresowania sportem?

Na pewno pojawiły się ze względu na tradycje rodzinne. Tata i starszy brat trenowali kolarstwo, mama w szkole grała w siatkówkę, a starsza siostra była również wioślarką. Imponowały mi jej osiągnięcia i poszłam w jej ślady.

 

Od kiedy trenujesz? Jak przeważanie wygląda Twój tydzień pracy?

W 2003 roku dostałam się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu i to tam zaczęłam codzienny, systematyczny trening. Oczywiście wcześniej w swojej podstawówce i gimnazjum w Szydłowie zawsze udzielałam się sportowo w zawodach czy na zajęciach pozalekcyjnych.

Obecnie podczas zgrupowania kadry tygodniowo mam 12 treningów głównych, czasami 2–3 razy w tygodniu jest 30–40 minutowy rozruch przed śniadaniem, np. basen, ergometr, bieg czy rozciąganie.

 

Co pomaga Ci w osiąganiu sukcesów sportowych, a co jest przeszkodą?

Na sukces składa się bardzo dużo czynników. System szkolenia, plan treningowy itd. Myślę jednak, że kiedy po ciężko przepracowanym sezonie osiągam swój cel, to właśnie wtedy daje mi to jeszcze większego „kopa” do pracy, bo wiem, że warto. Chwile na podium i duma najbliższych to naprawdę niesamowite uczucie, wtedy zapomina się o wszelkich przeszkodach, które wcześniej towarzyszyły w sezonie.

 

Jak udaje Ci się połączyć treningi z nauką?

Przebywam dużo czasu na obozach, więc niestacjonarny system nauki jest dla mnie bardzo korzystny. Poza tym wyrozumiałość wykładowców pomaga mi w zaliczeniu przedmiotu np. w innym terminie lub z inną grupą.

 

Czy w Polsce łatwo być sportowcem? Jak wygląda kwestia finansowania wyjazdów, sprzętu itp.?

Czy łatwo być sportowcem? Myślę, że trzeba mieć dużo samozaparcia i samodyscypliny. Sportowiec to taka praca 24h na dobę. Z drugiej strony wioślarstwo to coś, co bardzo lubię, a nie wiem, czy każdy z nas ma taką pracę, jaką sobie wymarzy. Myślę, że nie mogę narzekać :)

Co do finansowania, to stypendium z ministerstwa sportu otrzymuje się do 8. miejsca na mistrzostwach świata i europy seniorów. W młodzieżówce i juniorach stypendium jest tylko za miejsce na podium. Dużą rolę na pewno odgrywają sponsorzy. Kluby również na tyle, na ile mogą, wspierają zawodników.  Jeżeli chodzi o wyjazdy i sprzęt, to na zgrupowaniach kadrowych wszystko zapewniana PZTW.

 

Wrażenia z Olimpiady: jaka była atmosfera, czy byłaś stremowana, czy kontakty z innymi sportowcami czegoś Cię nauczyły?

Igrzyska to były dla mnie najważniejsze zawody w dotychczasowej karierze. Nie da się ich porównać z innymi. Niesamowita atmosfera. Prawdziwe święto sportu. Na pewno będąc tam nabyłam doświadczenia, które przyda mi się, mam nadzieję, za 4 lata na igrzyskach w Rio de Janeiro :)

 

Jakie są Twoje dalsze plany sportowe? Co będzie kolejnym wyzwaniem?

Mam 24 lata więc myślę, że najlepsze przede mną :) Będę sumiennie trenować, aby za rok ponownie na Mistrzostwach Świata ścigać się z najlepszymi i zdobywać medale.

 

Dlaczego warto żyć sportem?

Myślę, że powyższe odpowiedzi po części to wyjaśniają. Sport to coś, gdzie obowiązują zasady, które każdy może wykorzystać.

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji