Rekrutacja on-line

Nasi Wykładowcy

belka

zdjecie 1

dr. n. med. Krzysztof Wachal

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób naczyniowych, flebolog, specjalista z dziedziny medycyny laserowej. Wykonuje estetyczne zabiegi estetyczne oraz zabiegi związane z chorobami naczyń, specjalizuje się w terapii komórkami macierzystymi w leczeniu chorób podstawowych i zabiegach estetycznych, diagnostyką i leczeniem nadpotliwości. Kierownik i założyciel Centrum Leczenia Nadpotliwości – www.nadpotliwosc.eu. Członek licznych stowarzyszeń i organizacji naukowych m. in. : Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologiczne, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Anging i innych...

belka

ewa0282

Prof. dr. hab. Ewa Stachowska

Ewa Wiktoria Stachowska profesor tytularny z fizyki (specjalność fizyka doświadczalna), zatrudniona w Politechnice Poznańskiej, pracująca w Zakładzie Metrologii i Systemów Pomiarowych na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania. Zajęcia dydaktyczne związane z tematyką; wykłady i laboratoria dla kierunku inżynieria biomedyczna: "Lasery w medycynie", "Aparatura medyczna", "Optronika w medycynie", "Nowoczesne techniki obrazowania". Kompetencje w zakresie budowy i eksploatacji laserów oraz laserowych układów pomiarowych również na potrzeby inżynierii biomedycznej. Współpraca naukowa związana z tematyką:

a) z zespołem dr hab. n. farm. Krystyny Pieńkowskiej z Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej, Wydz. Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - nieniszczące, nieinwazyjne badanie skóry ludzkiej za pomocą mikroskopii holograficznej,

b) z dr n. med. Krzysztofem Wachalem z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz firmą Symbiosis (E. Kilian-Pięta) – nieniszczące, nieinwazyjne badania właściwości opatrunków hydrożelowych oraz serii kosmetyków i wyrobów medycznych na Demodex folliculorum i trądzik różowaty za pomocą mikroskopii holograficznej oraz interferometrii optycznej,

c) z zespołem prof. dr hab. Macieja Kurpisza z Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu – nieniszczące, nieinwazyjne badania morfologii plemników ludzkich za pomocą mikroskopii holograficznej. 

belka

 Prof. dr hab. Katarzyna Pawlaczyk-Gabriel

Jest profesorem na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim ówczesnej Akademii Medycznej w Poznaniu w 1991 roku. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i geriatrą. Od 2015 roku pełni również funkcję konsultanta wojewódzkiego z geriatrii.

belka

dr Marcin Wasylewski 200x300

DR MARCIN WASYLEWSKI

Ekspert z dziedziny medycyny estetycznej. Ukończył studia chemiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił doktorat z zakresu biochemii. Głównym zainteresowaniem zawodowym są badania biochemii białek i peptydów pełniących różne funkcje. Zajmuje się także neurochemią i toksykologią. Prowadził badania naukowe na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Polskiej Akademii Nauk. Współpracował z licznymi ośrodkami naukowymi w Polsce i Europie. Doświadczony wykładowca akademicki na kierunkach Kosmetologii, Biologii, Biotechnologii, Biochemii, Dietetyki i Medycyny. Fascynat literatury historycznej i sportów zimowych - instruktor narciarski.

 

belka

dr n. med. Sławomir Sobieszczyk
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, patomorfologii, farmakologii klinicznej. Posiada ponad 40 certyfikatów i dyplomów (krajowych i międzynarodowych) z zakresu medycyny estetycznej oraz liposukcji. Ukończył dwuletnie szkolenie w zakresie estetyki lekarskiej i medycyny anti-aging w  Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Ukończył również Szkołę Medycyny Estetycznej, Europejskiego Centrum Lekarzy Estetycznych oraz kursy teoretyczno-praktyczne na preparatach ludzkich nieutrwalonych (kadawerach) w Centrum Edukacji Medycznej. Jest członkiem The European Society of Intensive Care Medicine, American Academy of Aesthetic Medicine, European College of Aesthetic Medicine & Surgery. W medycynie estetycznej główne zainteresowania skupiają się na liposukcji, lipotransferach, zastosowaniu materiałów biologicznych (m.in. komórek macierzystych) oraz nieoperacyjnych technikach liftingujących (m.in. zabiegi z użyciem nici APTOS). Współpracuje m.in. z Diamentowym Instytutem w Pile, Esthetic Solutions w Poznaniu. 

belka

piecikowska

dr n. med. IZABELA PIEŚCIKOWSKA

Lekarz medycyny, prowadzi dla kierunku Medycyna Estetyczna zajęcia i wykłady z histologii, embriologii i cytofizjologii. Adiunkt w Katedrze Histologii i Embriologii UMP w Poznaniu, starszy wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na Wydziale Kosmetologii.

belka

agnieszka przystaska

Dr n . med. Agnieszka Przystańska

Jest lekarzem stomatologiem, w 1994 r. ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2004 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie stomatologii. Jest nauczycielem akademickim z ponad 20-letnim doświadczeniem w nauczaniu anatomii i laureatką nagród dydaktycznych za nauczanie w języku polskim i języku angielskim. Anatomia jest jej pracą i pasją. Współpracuje z Poznań Lab Instytut Medycyny Praktycznej jako współprowadząca kursy kadawerowe dla lekarzy. Jej zainteresowania naukowe dotyczą głównie anatomii głowy i szyi. Jest autorką licznych publikacji z dziedziny anatomii, morfologii narządu żucia i stomatologii w czasopismach polskich i zagranicznych.

belka

Mgr Anna Karasiewicz

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale biologii, a także studiów podyplomowych „Zarządzanie w opiece zdrowotnej” Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od kilku lat współpracuje z Symbiosis Centrum Dermatologii na stanowisku Manager. Koordynuje prace administracyjne i personelu medycznego. Odpowiedzialna za wdrażanie nowych rozwiązań i usług z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej, podologii i kosmetologii. Nadzoruje działania promocyjne i dba o wizerunek firmy. Specjalizuje się w organizacji i zarządzaniu gabinetami poświęconymi m.in. medycynie estetycznej. Ekspert w organizacji zespołów ludzkich. 

belka

dr Mikoajczyk zdj.

 DR N. MED. Katarzyna Mikołajczyk- Chudzińska 

Ukończyła studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie uzyskała tytułu doktora nauk medycznych oraz tytułu specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Absolwentka studiów podyplomowych na wydziale kosmetologii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Dermatolog i kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, członek PTD (Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego) oraz EADV (European Academy of Dermatology and Venereology). Uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych kongresach w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej m.in. Kongresach Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, a także kursach oraz szkoleniach specjalistycznych m.in. w zakresie wybranych aspektów dermatologii, nieoperacyjnego liftingu twarzy oraz technik laserowych. Prowadzi wykłady dla studentów w Europejskim Centrum Edukacji oraz w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Od wielu lat zajmuje się praktycznymi zastosowaniami materiałów wypełniających oraz preparatów toksyny botulinowej w medycynie estetycznej. Współpracuje z renomowanymi gabinetami medycyny estetycznej.

belka

Piotr Pięta

Wykształcenie:

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na UAM w Poznaniu (2002). W okresie 2006– 2010 realizował przygotowanie do zawodu w ramach aplikacji adwokackiej. W marcu 2017 roku uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego „Szanse i zagrożenia dla polskiej branży kosmetycznej – 4 lata po wejściu w życie Rozporządzenia Kosmetycznego”

Doświadczenie zawodowe:

Od 2010 roku prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Poznaniu. W latach 2008 – 2011 prowadził zajęcia ze studentami Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, a w latach 2010 – 2011 ze studentami Wyższej Szkoły Języków Obcych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi podmiotów medycznych, przygotowania dokumentacji, tworzenia procedur i regulaminów w podmiotach medycznych. W ramach obsługi prawnej nadzorował projekt dotacyjny jednej ze spółek internetowych – przygotowanie danych statystycznych efektu projektu (Internet Media Group Sp. z o.o. – innowacyjne programy internetowe dotyczące kultury i sztuki oraz BPM media Sp. z o.o. – innowacyjne portale internetowe muzyczne). Ekspert w zakresie prawa  cywilnego i prawa handlowego, w aspekcie ochrony własności intelektualnej, nowych technologii, a także kwestie związanych z rejestrowaniem i wprowadzaniem na rynek produktów leczniczych i kosmetycznych.

belka

Kilian Pieta Ewa 

MGR Ewa Kilian-Pięta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na wydziale fizjoterapia, a także studiów podyplomowych z chemii kosmeceutycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu. Współpracowała z licznymi gabinetami medycyny estetycznej. Od 2008r. Prezes w Symbiosis Centrum Dermatologii, które specjalizuje się w leczeniu dermatologicznym, wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii, kosmetologii i podologii. Jako fizjoterapeuta specjalizuje się w zabiegach fizykalnych, szczególnie laserowych tj. z wykorzystaniem systemów laserowych, których chromoforami są barwniki tj 1094nm, 532 nm, 538nm, 640-650 nm, 808-810 nm w trybie milisekundowym i nanosekundowym oraz gdzie chromoforem jest woda 2940nm-10600nm stosowanych w medycynie estetycznej. Opracowała autorską metodę laserowego usuwania odcisków, modyfikowanej metody usuwania naczyniaków, skojarzonej terapii laserowej usuwania przebarwień, tatuaży oraz metodyki postępowania w peelingach laserowych. Na podstawie wykształcenia chemicznego oraz zdobytego doświadczenia jest ekspertem w zastosowaniu różnych preparatów kosmetycznych podczas zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ze skórą z trądzikiem różowatym opracowała metodą „oczyszczanie poprzez złuszczanie w infekcji Demodex” połączoną z metodą korekcji laserowej teleangiektazji.

belka

Ryszard v4

mgr Ryszard Wohlgetan

Trener Personalny na stałe współpracujący z klubem Niku Fitness w Poznaniu, Instruktor Rekreacji Ruchowej w specjalności Sporty Siłowe i Instruktor Sportu o specjalności Narciarstwo Alpejskie. Posiadacz certyfikatów z licznych kursów i szkoleń m.in. stretchingu, mobilności i stabilizacji, dietetyki sportowej, treningu funkcjonalnego i zajęć dotyczących zdrowego kręgosłupa. Pomysłodawca, inicjator i założyciel koncepcji pod nazwą „Wysiłkownia”, skupiającej niezależnych trenerów personalnych, fizjoterapeutów i trenerów medycznych, współpracujący z licznymi gabinetami dietetycznymi i specjalistami zajmującymi się estetyką ciała. Pasjonat sportu z wieloletnim stażem treningowym, kochający aktywność fizyczną i propagujący zdrowy tryb życia. Zagorzały miłośnik narciarstwa zjazdowego, a także wielki fan windsurfingu i nurkowania, potrafiący umiejętności nabyte i niezbędne przy uprawianiu tych dyscyplin, wykorzystywać na co dzień, przy wspieraniu swoich klientów, nie tylko na sali treningowej. Ekspert w zakresie treningu siłowego i układaniu planów treningowych, dietetycznych oraz żywieniowych, a przede wszystkim w kompleksowym zrozumieniu z czym wiąże się proces kształtowania sylwetki, budowania takich cech motorycznych jak wytrzymałość, siła i szybkość, a także ogólnie pojmowanego aktywnego i zdrowego stylu życia.

belka

AGATA JASICZEK

26 lat praktyki w zawodzie jako lekarz dentysta, a od 2007 roku jako lekarz medycyny estetycznej. 25 lat prowadzenia własnej działalności gospodarczej, 2 kliniki w Warszawie : stomatologia, medycyna estetyczna, kosmetologia. Doświadczenie jako szkoleniowiec z zakresu medycyny estetycznej: mezoterapia, wypełniacze, nici, botoks, osocze. Ok 250 odbytych szkoleń w Polsce i za granicą. Zastępca redaktora naczelnego Dental Tribune Cosmetic.

belka

MGR INŻ. Radosław Nazderko

Ukończył studia na Politechnice Poznańskiej. Od 17 lat związany jest ze Służbą Zdrowia, w tym od ponad 6 lat z Medycyną Estetyczną. Wprowadzał na rynek wypełniacze HA oraz pierwsze na rynku produktów z grupy NICI. Odbyte szkolenia z renomowanymi specjalistami i twórcami autorskich metod pracy z nićmi pozwoliły na skuteczne wprowadzenie na rynek różnych produktów (nici PDO, polimlekowych, liftingujących) Doświadczenia własne i znajomość technik oraz wiedza techniczna zaowocowały stworzeniem autorskiego treinera (Fantom Twarzy) symulującego anatomicznie ludzką tkankę. Szkolenia przeprowadzane z jego zastosowaniem pozwalają na nabycie wiedzy i umiejętności jeszcze przed przystąpieniem do pracy z pacjentem.

belka

Dr Robert Kasperek

Lekarz chorób wewnętrznych, specjalista medycyny estetycznej.  W 1997 roku ukończył Wydział Lekarski na Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 20 lat pracuje jako lekarz internista. Od 2004 roku zajmuje się medycyną estetyczną. W 2006 roku ukończył Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej w Warszawie. Od wielu lat prowadzi własny gabinet medycy estetycznej. Medycyna estetyczna jest jego pasją. Od kilku lat zajmuje się medycyną regeneracyjną i wykorzystuje naturalne metody regeneracyjnej w swojej codziennej praktyce lekarskiej.  Od kilku lat szkoli lekarzy z nowoczesnych technik regeneracyjnych. Przeszkolił już ponad 1000 lekarzy.  Prowadzi liczne wykłady i warsztaty na polskich i międzynarodowych konferencjach poświęconych Dermatologii, Ortopedii i Medycynie Estetycznej. 

belka

ola s

Lekarz stomatolog, Master of Prostodontics - aleksandra smaga

W 1999 roku ukończyła Wydział Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej i uzyskała dyplom i tytuł lekarza stomatologa, od 2000 roku właściciel i kierownik medyczny Dental Clinic Smaga. Posiada wieloletnie doświadczenie z dziedziny rekonstrukcji i odbudowy uśmiechu z zakresu Stomatologii Estetycznej, Protetyki i Implantoprotetyki. W 2011 ukończyła w wyróżnieniem Curriculum Implantologiczne PSI (Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne). Od 2009 jest członkiem PSI, DGOi (Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie), ICOI (International Congress of Oral Implantologists). W 2010 roku uzyskała certyfikat osiągnieć i umiejętności na New York University Collage of Dentistry . Następnie odbyła Międzynarodowy Implantologiczny Program Edukacyjny - ITI Education Program na Uniwersytecie w BERN w Szwajcarii. W 2013 roku ukończyła dwuletnie studia podyplomowe na Uniwersytecie w Sienie obroną pracy dyplomowej z zakresu protetyki i implantoprotetyki, uzyskując tytuł Master of Prostodontics. Od 2013 jest członkiem PASE (Polskie Stowarzyszenie Stomatologii Estetycznej). Posiada wieloletnie doświadczenie w nowoczesnych technologiach do rekonstrukcji i projektowania uśmiechu – DSD (Digital Smile Design) oraz z wykorzystania skanera wewnątrzustnego 3Shape TRIOS 3D.

belka

monikaacka

DR monika Łącka

Jest nauczycielem uniwersyteckim, lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych, lekarzem estetyki twarzy, trenerem z zakresu medycyny estetycznej i konsultantką LEAP (Life Eating and Performance). Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach w kraju i zagranicą. W swojej praktyce zajmuje się między innymi zagadnieniami związanymi z problemami estetycznymi skóry twarzy, jak i całego ciała, a także otyłością i działaniem pól elektromagnetycznych. Kluczową sprawą jest skuteczność i bezpieczeństwo stosowanych terapii, w związku z tym w swojej pracy stosuje preparaty najwyższej jakości.
nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji