Konferencja - Z niepełnosprawnością na Ty

O działaniach podejmowanych w powiecie nowotomyskim na rzecz osób z niepełnosprawnościami dyskutowano w Wydziale Zamiejscowym w Nowym Tomyślu podczas czwartkowej (4.10.2018r) konferencji "Z niepełnosprawnością na Ty". Wyjątkowo liczny udział w konferencji mieszkańców powiatu jest dowodem na wagę omawianych zagadnień i zachętą do organizacji kolejnych spotkań o takiej tematyce. Gości Wydziału powitał Prorektor WSPiA dr inż. Andrzej Jerzy Bolewski a otwarcia konferencji dokonał Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki prezentując działania Powiatu Nowotomyskiego na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Prelegenci omówili tematy dotyczące rehabilitacji społecznej i zawodowej dotyczącej osób z niepełnosprawnościami, pracodawców, jednostek i instytucji działających na rzecz tej grupy społecznej. W konferencji udział wzięli m.in. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, Dyrektor Poznańskiego Oddziału PFRON Anna Skupień, Dyrektor PCPR w Nowym Tomyślu Marcin Brambor, studenci, absolwenci i wykładowcy Wydziału Zamiejscowego, pracownicy instytucji, stowarzyszeń i fundacji wraz z podopiecznymi oraz bardzo liczna grupa seniorów reprezentująca m.in. nowotomyski Uniwersytet Trzeciego Wieku. 

Konferencja zorganizowana została w ramach współpracy Wydziału Zamiejscowego w Nowym Tomyślu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

 

 

  • Powiększ
  • Powiększ
  • Powiększ
  • Powiększ
nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji