Rekrutacja on-line

Obchody 55-lecia u naszego Partnera

W środę (25.09) Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie obchodził 55 – lecie swojego istnienia.

 

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pw. Mądrości Bożej w Parku Odlewników. Po niej nastąpił uroczysty przemarsz do auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury. W przemarszu brali udział m.in. pracownicy szkoły, uczniowie, zaproszeni goście oraz zaprzyjaźnieni dyrektorzy pozostałych okolicznych szkół. Następnie nadszedł czas na oficjalną część uroczystości, podziękowania oraz przemówienia.

 

"Jubileusz 55-lecia to okazja do powspominania początków jej istnienia. Warto przypomnieć, że placówka powstała jako zaplecze do równolegle rozwijającej się Odlewni Żeliwa w Śremie. Kształciła przyszłych pracowników odlewni. Z czasem jej profil uległ zmianie. Przez ostatnie lata w ZST zaszły ogromne zmiany. - Nasza szkoła stała się placówką nowoczesną i innowacyjną. Idziemy za potrzebami rynku pracy. W ofercie mamy tylko kierunki przyszłości, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jednym z najważniejszych wyborów życiowych jest ten dotyczący wyboru szkoły średniej" – mówiła dyrektor szkoły Maria Bychawska.

 

Uczestniczyliśmy w tym pięknym i wzruszającym wielopokoleniowym spotkaniu, w którym brały udział lokalne władze samorządowe, przedstawiciele instytucji rządowych i pozarządowych, z którymi Szkoła współpracuje, absolwenci, nauczyciele, pracownicy, rodzice i wielopokoleniowa społeczność związana ze szkołą od czasów jej utworzenia do współczesności oraz liczni przedstawiciele środków masowego przekazu prasy, radia i telewizji.

 

Uczelnię reprezentował prorektor dr inż. Andrzej Bolewski, przekazując gratulacje i życzenia dalszego rozwoju od Założyciela-Kanclerza, Rektora i całej wspólnoty Uczelni.

 

https://zst.srem.pl/aktualnosci/plan-uroczystosci-55-lecia-zespolu-szkol-technicznych/

 

https://srem.naszemiasto.pl/zespol-szkol-technicznych-obchodzi-55-lecie-bylo-uroczyscie/ar/c5-7353523

 

 

 

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji