Rekrutacja on-line

Zespół obchodów rocznicowych już działa

Zawiązał się zespół organizacyjny obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski w naszej Uczelni. Rok 2016 w całej Rzeczpospolitej będzie obchodzony jako doniosła rocznica  zwyczajowej nazwy „Chrzest Polski” jako długotrwałego procesu chrystianizacji ziem polskich. Proces ten, którego symbolicznym początkiem jest osobisty chrzest księcia Mieszka I w roku 966, zakończył się w XIV-XV w. po zaniknięciu dawnych wierzeń i osiągnięciu masowego udziału Polaków w kulcie chrześcijańskim.

Nawiązując do imienia Mieszka I  jako patrona Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji, a także realizując misję wychowawczą oraz oświatową uczelni wyższej i szkoły podstawowej noszących dumnie to odniesienie historyczne do pierwszego władcy Państwa Polan, władze, samorząd studencki i uczniowie przygotowują bogaty program obchodów.  Pierwsze spotkanie z udziałem Założyciela  Pana Janusza Musiała, JM Rektor dr. Janiny Minkiewicz-Najtkowskiej, Dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej Pani mgr Marii Zaremba-Ślachciak i Dyrektora Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego Pana dr. Jana Maćkowiaka odbyło się w historycznym pałacu w Chwaliszewie. Klimat tego miejsca nierozerwalnie związany z historią naszego państwa nadał pozytywnego ducha i z pewnością przyczynił się do sprecyzowania zamierzeń związanych z planowanymi obchodami rocznicowymi.

Podczas spotkania przyjęto wstępny zarys programowy Festynu Historycznego pod znamiennym hasłem „Od Mieszka I do…”, którego formuła obejmuje integracyjny zjazd młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich kultywujących Mieszkowskie tradycje. Zainicjowano również procedurę ubiegania się o patronat honorowy nad tym wydarzeniem Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudy. Omówiono również formułę wpisania inicjatyw związanych z rocznicowym wydarzeniem w szeroki wachlarz zamierzeń Wielkopolskiej młodzieży w proces wychowawczy szkół noszących imię Mieszka I. Kolejne spotkanie zaplanowano już na terenie Muzeum w Szreniawie, by bezpośrednio omówić szczegóły organizacyjne Festynu. Chętnych pracowników naukowych i studentów zapraszamy do współpracy w przygotowaniu tego wydarzenia i kontaktowanie się telefoniczne pod nr 616 460 397.

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji