Rekrutacja on-line

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Przyjaciela

Czym jest prawdziwa przyjaźń?

Prawdziwą przyjaźń cechuje bezinteresowność, oddanie i zaangażowaniem. Dostrzeganie drugiego człowieka i jego potrzeb.

Jakie zatem wartości  ze sobą niesie i czy zawsze sprawia, że stajemy się lepszym, wrażliwszym człowiekiem, a nasza samotność, wyalienowanie odchodzi w przysłowiowe zapomnienie.

Z przyjaźnią jest nam zawsze po drodze, oddychamy nią  powietrzem. Nie czujemy pustki bo wiemy, że od tej pory mamy wokoło siebie osoby, które niezależnie od wszelakich zawirowań dnia codziennego, od naszych słabości, czy wad; będą z nami, tak mentalnie, intelektualnie, jak i emocjonalnie. Wspólne spotkania, rozmowy, dzielenie się radościami i troskami dnia codziennego, czy nawet umiejętność milczenia zdają się być potwierdzeniem, że owa przyjaźń jest czymś bezcennym i niezwykle szlachetnym. O przyjaźń należy dbać i pielęgnować.

Czy powiedzenie "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" odzwierciedla rzeczywistość?

Myśl powszechnie znana, jednak czy ciągle aktualna znajduje ona swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Przyjaźń z czasem przybiera różne formy, bywa niczym przysłowiowa maska, która ukazuje kim naprawdę jesteśmy i jak sobie radzimy z przeciwnościami losu. Prawdziwy przyjaciel to nie tylko ten, kto okaże zrozumienie i poda przysłowiową pomocną dłoń, ale przede wszystkim ten, który otoczy nas poczuciem bezpieczeństwa, ciepła i spokoju. Nasze życie to co raz częściej nie tylko pogoń za dobrami materialnymi, uznaniem, czy karierą zawodową, ale przede wszystkim to droga w głąb samego siebie.

Dzięki przyjaźni świat wydaje się nam o wiele bardziej kolorowy a wszelkie problemy znikają niczym bańka mydlana….

Życzę wszystkim w imieniu całego zespołu Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu chociaż jednego w życiu prawdziwego przyjaciela.

Pełnomocnik Rektora ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni

Barbara Gumińska

 

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji