Rekrutacja on-line

Drony w roku 2016

Nowa specjalność w kształceniu w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji „pilot-nawigator drona” zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród młodzieży. W podsumowaniu „latających wydarzeń” ubiegłego roku z naszym udziałem możemy stwierdzić, że byliśmy wszędzie tam, gdzie w dziedzinie bezpilotowych aparatów latających działo się coś ważnego. Ławica Air Show, Mazury Drone Show, Krzesiny Air Show i Radom Air Show to sztandarowe imprezy lotnicze, na których ekipa „Mieszko Dron” pojawiła się z ofertą studiowania innowacyjnego kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Plany na rok 2016 są bardzo bogate. Zachęcamy studentów WSPiA ze wszystkich kierunków do włączenia się w działalność naukową, dydaktyczną i praktyczną z zastosowaniem dronów. Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 stycznia o godzinie 12.00 we wskazanej sali wykładowej w budynku uczelni przy ulicy Bułgarskiej 55. Omówimy sprawy związane z planami promocji dronów, startami lotniczymi i szkoleniem na licencje ULC.

Jeden z pionierów zastosowania dronów, pilot Stanisław Tołwiński, będący właścicielem lotniska Kętrzyn Wilamowo i Prezes Aeroklubu Krainy Jezior tak podsumował pierwsze w Polsce dronowe wydarzenie pod nazwą „Mazury Drone Show 2015”:

Jak grzyby po deszczu... narasta zainteresowanie... bezzałogowymi statkami powietrznymi. Czy drony zdominują lotnictwo XXI wieku? Mając do dyspozycji lotnisko, aeroklub i grupę zgromadzonych wokół niego entuzjastów postanowiłem przynajmniej w pewnej cząstce przyczynić się do integracji środowisk zainteresowanych dronami, ale i do popularyzacji różnych możliwości wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych. To właśnie ten cel stał się moją inspiracją do zorganizowania pierwszego spotkania producentów i użytkowników bezzałogowych statków powietrznych podczas imprezy pn. „Mazury Drone Show 2015”, zrealizowanej pilotażowo na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Z prawdziwą satysfakcją przyjmujemy znaczące zainteresowanie propozycją zorganizowania  przez Aeroklub Krainy po raz pierwszy w Polsce  nowatorskiej  imprezy poświęconej bezzałogowym statkom powietrznym. Wydarzenie, które może i powinny być przyczynkiem nowych pozytywnych inspiracji rywalizacyjnej dla środowiska twórców nowych rozwiązań konstrukcyjno – technologicznych i przyszłościowych założeń eksploatacyjnych. Wydarzenie ważne dla  entuzjastów dronów oraz przyszłości  wykorzystania  w „służbie ludzkości”  bezzałogowych statków powietrznych. Szczególne podziękowania należą się  Panu  Piotrowi Ołowskiemu – Prezesowi Urzędu Lotnictwa Cywilnego za  akceptacje pomysłu, patronowanie naszej inicjatywie i  merytoryczne wsparcie przez ULC  zamierzeń programowo – organizacyjnych oraz trudnych rozważań (wspieranych przez PAŻP) dla wypracowania racjonalnych regulacji służących bezpieczeństwu eksploatacji bezzałogowych statków w polskiej przestrzeni powietrznej. Podsumowując pierwszą imprezę pod nazwą „Mazury Drone Show”, jako inicjator i organizator tego pierwszego wydarzenia, chciałbym  z uznaniem  wyróżnić między innymi Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji w Poznaniu za nowatorskie zainteresowanie sprawą ustanowienia jednego z kierunków studiów w zakresie specjalistów dla rozwijającej się dziedziny bezzałogowych statków powietrznych oraz związaną z Uczelnią Redakcję pisma „Wiraże” za udział w tym nowatorskim wydarzeniu i wsparcie promocyjne rozwijającej się dziedziny lotnictwa bezzałogowych statków powietrznych. Zachęcamy władze WSPiA w Poznaniu do zaplanowania obecności w 2016 roku, kiedy to MDS’16 będzie już miało znaczący wymiar międzynarodowy.

cert.WSPiA 001

nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji