Rekrutacja

EMOCJE PO MISTRZOSTWACH ŚWIATA OPADŁY

Emocje po Mistrzostwach Świata w Berlinie opadły więc pora na krótkie podsumowanie. Celem jak wiadomo był medal , którego niestety nie udało nam się zdobyć i pozostał wielki niedosyt. Za rywali w grupie mieliśmy reprezentacje Australii , Trynidadu i Tobago , Kazachstanu , Niemiec i Czech. 4 drużyny z 2 grup awansowały do ćwierćfinałów , wygrani przechodzili dalej , przegrani kończyli turniej.

W pierwszym dniu na dzień dobry przegrywamy z Australią 3-5. Tracąc szybkie 3 bramki na początku byliśmy zmuszeni do pościgu który mało co zakończyłby się sukcesem , bo przy stanie 3-4 mieliśmy swoje szanse lecz nie udało się wyszarpać tego meczu. W drugim meczu z Trynidadem i Tobago wyszliśmy zdekoncentrowani i znowu straciliśmy szybkie 3 bramki lecz tym razem pościg nam się udał i rozgromiliśmy przeciwników 11-5 po fenomenalnej drugiej połowie.

Drugiego dnia zaczęliśmy od wysokiego zwycięstwa 11-3 z Kazachstanem i wieczorem czekał na nas gospodarz i faworyt do wygrania całego turnieju czyli Reprezentacja Niemiec. Niestety błędy i bramki stracone na początku meczu nie pozwoliły nam na zdobycie punktów w tym meczu i przegrywamy 3-6. Tradycyjnie już musieliśmy gonić wynik i w drugiej połowie ,gdyby nie dobra postawa niemieckiego bramkarza wynik mógłby być bardziej korzystny.

Trzeci dzień był dla nas najważniejszy ,ponieważ tego dnia rozgrywany był ostatni mecz grupowy i ćwierćfinał więc nie było już miejsca na błędy. Ostatnim przeciwnikiem grupowym była bardzo dobrze nam znana Reprezentacja Czech. Zwycięstwo dawało nam 3 miejsce i Iran w kolejnym meczu ,a każdy inny wynik skutkował 4 miejscem i grą z Mistrzem Europy , Reprezentacją Austrii. Pomimo ,że obie drużyny miały już zapewniony awans z grupy to mecz był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie ,lecz niestety zakończony wynikiem 3-3.

W ćwierćfinale spotkaliśmy się z wyżej wymienioną Austrią. Wyszliśmy bardzo skupieni , zdeterminowani i pewni siebie na ten mecz, gdyż porażka oznaczała pożegnanie z turniejem. Pierwsza połowa była pokazem gry defensywnej i walki w środku pola z lekkim wskazaniem na naszą drużynę. W 4 minucie drugiej połowy tracimy pechową bramkę i przejmujemy inicjatywę. Nasze ataki zakończyły się sukcesem na 8 minut przed końcem meczu. Końcówka to partia szachów w której lepsi byli Austriacy strzelając nam bramkę na 2 minuty przed końcem. Niestety gra bez bramkarza przez ostatnie 1.5 minuty nie przyniosła nam bramki i z wielkim rozczarowaniem musieliśmy się pożegnać z turniejem.

Podsumowując to właśnie Reprezentacja Austrii została Mistrzem Świata po fantastycznym meczu pokonując w finale Niemców po karnych 3-2 ( w meczu 3-3). Nam na pocieszenie zostało 7 miejsce przyznane przez Międzynarodową Federację.