WPISOWE 0 zł

do końca promocji pozostało

Rekrutacja

Wychowanie fizyczne

Kształcenie na kierunku Wychowanie Fizyczne – studia I stopnia trwa sześć semestrów (trzy lata) i kończy się napisaniem pracy dyplomowej (licencjackiej) oraz egzaminem dyplomowym. Celem studiów na kierunku Wychowanie Fizyczne jest przekazanie studentom niezbędnej wiedzy biologiczno-medycznej i społeczno-humanistycznej oraz umiejętności umożliwiających kompetentne oddziaływanie środkami psychofizycznymi na organizm i środkami pedagogiczno-psychologicznymi na osobowość wychowanków.

11155057 882593898466122 4082781517373589123 o

SPECJALNOŚCI:

• WYCHOWANIE FIZYCZNE Z GIMNASTYKĄ KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ

• WYCHOWANIE FIZYCZNE Z ODNOWĄ BIOLOGICZNĄ

Absolwent będzie przygotowany do pracy zawodowej w przedszkolach i szkołach podstawowych jako nauczyciel wychowania fizycznego. Dodatkowo uzyska kwalifikacje do prowadzenia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej lub odnowy biologicznej oraz kwalifikacje instruktorskie z pływania, gimnastyki lub lekkoatletyki.

07

W trakcie studiów odbywają się dwa zgrupowania szkoleniowe: letnie i zimowe oraz praktyki pedagogiczne w przedszkolach, szkołach podstawowych i klubach sportowych.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE:

Absolwent może podjąć pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w przedszkolach i szkołach podstawowych. W ramach dodatkowych specjalności może prowadzić zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej lub świadczyć usługi w zakresie odnowy biologicznej w gabinetach odnowy biologicznej, w instytucjach kultury fizycznej, w sanatoriach, hotelach, ośrodkach szkoleniowo-sportowych i ośrodkach SPA. Może również pełnić rolę instruktora w klubach i ośrodkach sportowych oraz rekreacyjnych, wychowawcy w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży. Absolwent kierunku Wychowanie Fizyczne posiada przygotowanie do zakładania, organizowania i prowadzenia Uczniowskich Klubów Sportowych, w których może pełnić funkcję instruktora, opiekuna, organizatora i działacza. Absolwenci będą przygotowani do podjęcia studiów drugiego stopnia.

 18

 

wspia nt wagro icbs pce mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes ODN Mieszko logo gotowe

Bądź bliżej spraw Uczelni

Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji