WPISOWE 0 zł

do końca promocji pozostało

Rekrutacja

Kosmetologia

fb

Kształcenie na kierunku Kosmetologia – studia I stopnia trwa sześć semestrów (trzy lata) i kończy się napisaniem pracy dyplomowej (licencjackiej) oraz egzaminem dyplomowym. Celem studiów na kierunku Kosmetologia jest uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do samodzielnego świadczenia usług kosmetycznych i odnowy biologicznej. Studenci zdobywają rzetelną wiedzę z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, niezbędną do wykonywania zawodu, w szczególności z takich dziedzin jak: dermatologia, immunologia, alergologia, chemia kosmetyczna.

DSC01878

Po trzyletnich studiach pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia absolwenci potrafią:

• zaplanować rodzaj zabiegu kosmetycznego i zastosować kosmetyk zgodnie z rozpoznaniem,

• poprawnie dobierać i zestawiać składniki biologicznie czynne w kosmetykach z uwzględnieniem przeciwwskazań i środków ostrożności przy ich zastosowaniu,

• wykonywać różne rodzaje makijażu,

• przeprowadzić prawidłową analizę kolorystyczną,

• świadomie współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry

W trakcie IV semestru studenci wybierają jeden z dwóch modułów przedmiotów specjalnościowych.

SPECJALNOŚCI:

• KOSMETOLOGIA STOSOWANA I LECZNICZA

• CHARAKTERYZACJA TELEWIZYJNA I TEATRALNA

W trakcie studiów odbywają się prezentacje produktów i zabiegów oferowanych przez firmy kosmetyczne oraz dodatkowe (płatne) szkolenia i kursy specjalizacyjne. Program obejmuje praktyki zawodowe w gabinetach kosmetycznych w wymiarze 320 godzin.

Absolwenci tego kierunku posiadają głęboko zakorzeniona świadomość współodpowiedzialności za zdrowie i wygląd klienta. Wykonują zatem swój zawód ze szczególna starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej, a także podstawami prawnymi.

1

perspektywy zawodowe:

Po ukończeniu studiów na kierunku Kosmetologia absolwenci będą mogli prowadzić szkolenia i prezentacje profesjonalnych firm kosmetycznych. Absolwenci będą mogli zarówno ubiegać się o prace w gabinetach kosmetycznych i odnowy biologicznej, jak i samodzielnie prowadzić tego typu firmy. Będą przygotowani do podjęcia studiów II stopnia.  

 

 

 

 

 

PATRON KIERUNKU:

 

 

klapp partner

wspia nt wagro icbs pce mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes ODN Mieszko logo gotowe

Bądź bliżej spraw Uczelni

Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji