Rekrutacja

Sukces naszych Studentów w ME

Mateusz Popiokowski  Paweł Bratkowski  Micha Kasprzyk

W mistrzostwach Europy, które odbyły się w dniach 12-14 stycznia 2018 w Antwerpii (Belgia) zajęliśmy 4 miejsce. W rozegranych meczach grupowych odnieśliśmy wygraną z Duńczykami 10-3, zostaliśmy pokonani przez Niemców 1-8. W ostatnim meczu grupowym przeciwko reprezentacji Czech, który decydował o tym która tych dwóch drużyn wejdzie do półfinałów, wygraliśmy po dramatycznym i wyrównanym meczu 3-2. Byliśmy w nim bardzo nieskuteczni a w ostatnich 10 sekundach Czesi mieli 2 groźne sytuacje które udało nam się skutecznie obronić. W półfinale czekał na nas gospodarz turnieju reprezentacja Belgii. Po słabym meczu przegraliśmy 3-7 i w meczu o 3 miejsce przyszło nam się zmierzyć z Niemcami od których dostaliśmy bolesną lekcję w spotkaniu grupowym. Po bardzo ospałej pierwszej połowie w naszym wykonaniu schodziliśmy z wynikiem 1-5 i nic nie zapowiadało że przebieg spotkania może się odmienić. Jednak kibice, którzy w nas do końca wierzyli nie mogli czuć się zawiedzeni, gdyż na drugą połowę wyszliśmy całkowicie odmienieni i grając bez bramkarza zaczęliśmy wielki pościg i pokaz hokeja halowego. Na 4 minuty przed końcem objęliśmy prowadzenie 8-7 lecz niestety jak to w sporcie bywa, nie udało się zaliczyć spektakularnego comebacku, Niemcy wbili nam 2 bramki .W ostatecznym rozrachunku wygrali 9-8 i brązowe medale zabrali ze sobą a nam pozostał niedosyt bo zabrakło naprawdę niewiele. Mistrzem została Austria która w finale pokonała po karnych Belgów. W regulaminowym czasie było 4-4 a w karnych 2-1.

Patrząc w przyszłość, w ten weekend w Gąsawie oraz Skierniewicach czekają nas finały Halowych Mistrzostw Polski, w których czekają nas ciężkie i zacięte mecze lecz cel stawiany przez kierownictwo oraz sztab trenerski naszego klubu WZS WKS Grunwald Poznań jest jeden, czyli odzyskanie Mistrzostwa Polski straconego przed rokiem.

Po tej imprezie czeka nas wisienka na torcie czyli Halowe Mistrzostwa Świata w Berlinie w dniach 7-11 luty. Będzie to wielkie show gdyż Niemcy chcą odzyskać Mistrzostwo Świata co zapowiada perfekcyjnie zorganizowany turniej na najwyższym poziomie. Stawiamy sobie wysoki cel jakim jest zdobycie medalu. Po ostatnich Mistrzostwach Europy jesteśmy mądrzejsi i mamy dużo materiału do analizy z którego wyciągniemy wnioski, więc przy naszym pełnym zaangażowaniu i wsparciu kibiców powinniśmy odnieść sukces.

Trzymajcie za nas kciuki a my postaramy się godnie reprezentować nasz kraj, klub i naszą uczelnię na arenach międzynarodowych.