Rekrutacja

Odlotowa wizyta studentów WSPiA

Bezpieczeństwo to konglomerat wielu składowych. Dlatego po wcześniejszych wizytach w jednostce Policji i stadionie Lecha Poznań,  studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne odwiedzili dzisiaj  Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz 31. bazę lotnictwa taktycznego w Krzesinach. Strażacy zapoznali studentów ze strukturą i zadaniami PSP. Pokazali im sprzęt bojowy, opowiedzieli o jego parametrach i wykorzystaniu w akcjach. Studenci dowiedzieli się o zasadach rekrutacji i szkolenia w Szkole. Prześledzili ścieżkę edukacyjną kadetów. Odwiedzili pracownie, w których na co dzień szkoli się strażaków.

Wizyta w bazie lotnictwa taktycznego była kolejnym doświadczeniem naszych studentów związanym z obranym kierunkiem studiów. Także i tutaj studenci zgłębili wiedzę w zakresie odpowiedzialności i zadań kolejnej służby stanowiącej element bezpieczeństwa państwa. Zetknięcie z samolotami F-16 stało się niewątpliwie nie tylko wzbogaceniem wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ale także ukoronowaniem zaliczenia kolejnego, trudnego roku akademickiego. 

  • Powiększ
  • Powiększ
  • Powiększ
  • Powiększ
  • Powiększ
nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mieszko mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3

Bądź bliżej spraw Uczelni

Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji